Yemeksepeti – Sipariş & Destek karmaşası

YemekSepeti.com‘un alanında tek ve vazgeçilmez olduğunu zaten biliyoruz. Yıllardır bana kolaylık sağlayan yemek bilgi kuryesini, hala telefon ile sipariş veren bir çok tanıdığıma da önermiş ( öneriyor ) durumdayken, 13 Şubat’ta yaşadığım müthiş olayı şaşkınlıkla sadece izleyebildim.

Rutin olarak iş arasında bir gafta bulunarak Burger King‘ten ( 2. Kez ) yemek söyleyerek işe daldım. Açlık problemim olmadığı için işime devam ederken aileden gelen, “Nerde kaldı bu yemek” sözüyle irkilip canlı desteklerine bağlanma gaflet*inde bulundum. Tahmini bekleme sürem 80 saniyeydi ve çağrı merkezlerini arayarak daha çabuk destek alabileceğim uyarısı çıktı. Bunu yaptığımda 30 dakika olarak servis edilen gönderim süresi 15 dk geçmişti. Çağrı Merkezi’ni arayarak durumu anlatmak istedim fakat ; “Şu anda tüm operatörlerimiz meşgul, sitemizden Canlı Desteğe bağlanarak daha hızlı destek alabilirsiniz” uyarısıyla tekrar canlı desteğe döndüm. Bu sonsuz döngü tam 45 dakika sonra Burger King servis elemanının kapıyı çalmasıyla son buldu.

Sevgili servis elemanına yaptığım küçük sitemden sonra, “Herkes şikayetçi, yemeksepetinden sipariş geç ulaşmış olabilir” gibi savunmalara karşı kapıyı kapatmak zorunda kaldım.

Servis elemanı ya da firmanın geç göndermesine çok takılmadım aslında. Burada durup yeniden düşündüğüm konu, gözümüzün önünde büyüyen firmaların destek kapasiteleri ve müşteri memnuniyetleri ters oranda düşüyor mu gerçekten? 2 sene önce çok içten destek personelleri hizmet verirken, 2 sene sonunda muhattap bulamamak çok acı değil mi? Üstelik hafta sonu gibi yoğun bir gün değilken…

Her fevri müşteri gibi “bir daha kullanmam” deme lüksüm yok ne yazık ki çünkü gerçekten çok işime yarıyor ve 3 sene içerisinde sadece 2 kez canlı desteklerine bağlanmak zorunda kaldım. Belki bir alternatif olsa, “kesinlikle denerim” diyebilirim. Yine de düşündürmüyor değil ; Alternatifsizlik, kibiri beraberinde getirir mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir