Ücretsiz SSL

SSL, 6 Ağustos 2014 tarihine kadar, sadece e-ticaret sitelerinde kullanıcı tarafından güvenlik için aranan bir kriterken, 6 Ağustos 2014 tarihinde Google tarafından yapılan resmi açıklamada arama sonuçlarına da etkisi olacağı duyuruldu. Peki, kazancımızın olmadığı kişisel sitelerimiz için Ücretsiz SSL nasıl alırız?

SSL SEO etkisi, yapılan resmi açıklamanın ardından sıralamalarda gözle görülür değişikliklere yol açtı. Biz bu konuda ki duyurumuzu 2014 yılı, Ağustos ayında yapmıştık. SSL kurulumu yapılmış siteler, SSL’siz sitelere göre üst sıralamalarda yer almaya başladı. Hal böyle olunca, web sitesi sahipleri için, yeni projelerde ek bir maliyet oluşmaya başladı. Ancak, bu maliyete girmeden Ücretsiz SSL alabilmeniz mümkün.

Lets Encrypt ( Free SSL ) tarafından sağlanan ücretsiz SSL sertifikası için bir çok kontrol paneli kolları sıvadı. Bugün, cPanel / WHM, DirectAdmin, MaestroPanel gibi kontrol panellerinden bir kaç tıklama ile ücretsiz SSL kurabilirsiniz.

SSLci.com ile Ücretsiz SSL

Kontrol paneliniz ya da Hosting firmanız desteklemiyorsa, sslci.com adresini kullanarak ücretsiz SSL oluşturabilirsiniz. Sadece FTP bilgilerinizi yazarak SSL oluştur butonuna tıkladığınızda sizin için SSL sertifikanız oluşturulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir