2018 SEO Önerileri

Her geçen gün yenilenen Google algoritmalarına uyum sağlamaya çalışıyoruz. Bu konuda bir önceki yazımızda Ücretsiz SSL‘den bahsetmiştik. Bugün 2017 Güncel SEO Önerilerimizi paylaşacağız.

Sitenizi Hızlandırın!

Siteniz nerede olursa olsun, mutlaka hızınıza dikkat edin. Google, sitenin kalitesi kadar yönlendireceği ziyaretçinin konforunuda düşünen bir arama mekanizmasıdır. Geç açılan sayfalara ziyaretçi yönlendirmek istemez bu yüzden üst sıralarda yer almak için hızlı açılan bir web sitesi şart.

Kolay Gezilebilen Web Siteleri

Karmaşık tasarımlardan vazgeçin, kullanıcı dostu olun. Kullanıcı aradığını bulabilsin, web sitenizde vakit geçirebilsin. Sadece arama motorlarında üst sıraya çıkmak için değil, kaliteli içerik içinde vakit harcayın.

Vurgulamalar

Gerçekten vurgulamak istediğiniz kelimelerde bold seçimi yapın. Böylece kullanıcı hızlı bir şekilde tarayabilsin ve istediğine ulaşabilsin. Unutmayın, ziyaretçilerin sitemizde geçirdiği kaliteli vakit önemli.

Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal Medya’nın günümüzde ki kullanımı malum. Bugün bir çok bilgiye Sosyal Medya üzerinden ulaşıyoruz. Bu nedenle, sitenizin Sosyal Medya kanallarında paylaşılması zorunluluk. Ancak, her hesapta değil. Burada kullanıcı akışına bırakmak önemli. Çöp hesaplardan alacağınız binlerce linkin faydasını göremeyebilirsiniz ancak gerçek bir kullanıcı tarafından paylaşılan içeriğin hitlerinize etkisine şaşırabilirsiniz.

WordPress SEO

Doğru eklentileri kullanmaya çalışın. All in one SEO ya da Yoast bizim tercihimiz.

Etiketleri düzgün kullanın. Aklınıza gelen her kelimeyi, kelime grubunu yazmak yerine sadece konu ile alakalı etiketler yazın.

Sadece içerik olsun diye içerik yazmayın. Belirli bir kelime sayısının altında makale yayınlamayın.

Zamanlama aracını doğru kullanın. Her gün belirli sayıda içerik oluşturun, oluşturamayacağınız zamanları öngörerek, içerik zamanlama aracını kullanın. Böylece siteniz her zaman güncel kalacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir