Turkcell Mağaza

Geç kalınmış bir hamle olsada Turkcell E-Ticaret alanında ki yerini almaya hazırlanıyor.

Sabancı Grubu bu alandaki en güncel örnek. Teknosa ile Türkiye genelinde bir çok mağazaya sahip olan Sabancı, Teknosa.com‘un yanı sıra geçtiğimiz günlerde kliksa.com ile elektronik ürün satışına başladı.

Dün Turkcell tarafında tanıtımı yapılan yeni online televizyon hizmeti Turkcell TV Plus. Ancak ben size Turkcell’in henüz duyurmadığı projesinden bahsetmek istiyorum.

Turkcell şu sıralar kendi e-ticaret platformunu kurma hazırlıkları içerisinde. Bir kaç yerden duyduğum bilgilere göre web sayfasının adı Turkcellmagaza.com olacakmış.

Bu sitede bir Turkcell İletişim Merkezlerinde (TİM) satılan bütün ürünlerin satışı gerçekleştirilecek. TİM’lerde -bulundukları bölgeye göre ürün çeşitliliğinde farklılık gösterseler de- genel olarak Turkcell ürünlerinin yanı sıra akıllı telefon, tablet ve telefon aksesuarları müşterilere sunuluyor.

Turkcell’in bu e-ticaret hamlesi, Sabancı Topluluğu’nun kliksa girişimiyle benzer bir iş planına sahip. Halihazırda tedariği sağlanan ürünler Turkcellmagaza.com’da internet kullanıcılarına sunulacak. Gittikçe büyüyen e-ticaret pastasından pay almak isteyen Turkcell, bununla birlikte e-ticaret sitesine özel sunacağı fırsatlar ile stoklarını eritmeyi de amaçlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir