Apple iGlass

Geçtiğimiz günlerde Google, Project Glass için dokuz farklı patent aldı. İçlerinde trackpad’den, işitme engelliler için konuşmaları yazıya dökecek teknolijiye kadar birçok özelliği bulunduran bu patentler, Google’ın işleri ne kadar ilerlettiğinin bir habercisi.

Google‘ın Project Glass çalışmalarını bir yana bırakırsak, şirketin bu alanda tek başına olmadığını söylemek gerekiyor. Zira birçok farklı alanda karşı karşıya gelen Google ve Apple, bu yeni teknolojide de gelecekte birbirleriyle yarışacaklar gibi görünüyor. Mashable‘ın haberine göre Apple, Project Glass’a benzeyen giyilebilir bir cihazın patentini geçtiğimiz Salı günü aldı.

Apple’ın sunduğu dosyada, patent başvurusu yapılan cihazın özelliklerinde ise, iki küçük CRT, LCD veya OLED ekranların büyüteçli lenslerle kullanılacağı ve bu görüş elemanlarının gözlük veya kask gibi giyilebilen bir nesneye entegre edileceği yer alıyor.

Patent için 2006’da başvuran Apple‘ın kendi Project Glass‘ının veya başka bir deyişle iGlass‘ının haberlerini ilerleyen günlerde almaya başlayabiliriz.

Kaynak: Mashable

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir