Google TV 6 Ay İçinde Yayında! [İNCELEME]

Bir televizyona bağlı, set üstü bir kutu ile çeşitli işler yapabilen Google TValtı ay içerisinde İngiltere’de yayında.

Google TV ‘nin altı ay sonra İngiltere’de olacağı, bugün Edinburgh Televizyon Festivali’nde bir konferans verecek olan Google sözcüsü Eric Schmidt tarafından duyurulması bekleniyor.Bu planın gerçeğe dökülmesi halinde Google TV’nin ilk rakipleri de BBC’den iPlayer ve ITV Player isimli servisler olacak. Bu durum ilk bakışta Google için olumsuz bir veri olarak dursa da bölgedeki insanların akıllı televizyon ile tanışmış olmaları klasik televizyondan akıllı televizyon kullanımına geçiş için bir avantaj olarak görülebilir.

Google TV, Google, Intel, Sony ve Logitech’in bir araya gelmesiyle oluştu. Geçtiğimiz Mayıs ayı içinde Amerika Birleşik Devletleri’nde resmî olarak tanıtımı yapılan proje ile dev reklam pastasına çevrim dışı kullanıcıların da dâhil edilmesi hesaplanıyor. Bulut bilişim teknolojisinin tüm imkânlarından faydalanacak olan Google TV, bir setüstü alıcı ile birlikte televizyona bağlanacak.

Google TV Logitech Q4 2011 mali yılı kazançları göre, şimdiye kadar çokta başarılı olmuş değil. Şirket hizmet için Google‘ın ortaklarından biriydi, ancak Google TV ile ilgili ürünlerin satışı beklentilerin altında kaldı.

Google bu hizmeti, İngiltere de genişletmek istiyor ancak, Logitech bu işe pekte sıcak bakmıyor.

Birleşik Krallık’ta Google TV kullanıcıları, (sesli arama da etkin olacaktır) İnternette arama, TV ve internet arasında kolayca geçiş, uzaktan kumanda gibi akıllı kullanım ve yüksek tanımlı özel bir YouTube kanalına erişim yapabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir